Taiyo Yuden UP050CH471J-B-BZ
UP050CH471J-B-BZ picture photo
Mfg. Part Number
UP050CH471J-B-BZ
Brief Description
CAP CER 470PF 50V C0H AXIAL
Datasheet Download
UP050CH471J-B-BZ.pdf
Availability of UP050CH471J-B-BZ
QUANTITY
UP050CH471J-B-BZ Order Process
Ship out your order
Specifications of UP050CH471J-B-BZ
Internal Part NumberEIS-UP050CH471J-B-BZ
Series-
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance470pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0H
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.087" Dia x 0.126" L (2.20mm x 3.20mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)UP050CH471J-B-BZ
Related LinksUP050CH4, UP050CH471J-B-BZ Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
UP050CH471J-B-BZ Details Description
Related parts for UP050CH471J-B-BZ
MOSFET N-CH 60V 22A TO220AB datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 30V 6TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 619 OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 38POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES SMD 1.37 OHM 1W 1812 WIDE datasheet.pdf
KRIMPING DIES (ATP-F-160-E1) datasheet.pdf
RES 10.4K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1:10 125MHZ 28SSOP datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X25MM XCUT T766 datasheet.pdf
OSC MEMS 26.000MHZ SMD datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 1A datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf