Taiyo Yuden UP050CH621J-B-BZ
UP050CH621J-B-BZ picture photo
Mfg. Part Number
UP050CH621J-B-BZ
Brief Description
CAP CER 620PF 50V C0H AXIAL
Datasheet Download
UP050CH621J-B-BZ.pdf
Availability of UP050CH621J-B-BZ
QUANTITY
UP050CH621J-B-BZ Order Process
Ship out your order
Specifications of UP050CH621J-B-BZ
Internal Part NumberEIS-UP050CH621J-B-BZ
Series-
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance620pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0H
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.087" Dia x 0.126" L (2.20mm x 3.20mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)UP050CH621J-B-BZ
Related LinksUP050CH6, UP050CH621J-B-BZ Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
UP050CH621J-B-BZ Details Description
Related parts for UP050CH621J-B-BZ
CONN HEADER 11POS.100 SGL datasheet.pdf
CONN RECEPT 12POS 18AWG MTA156 datasheet.pdf
FIXED IND 680UH 61MA 31 OHM SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
LED GRN/RED DIFF 3MM ROUND T/H datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
UEGM-BE-MTKPL. datasheet.pdf
RES 49.9K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 59 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
POT 2.5M OHM 2W CARBON LINEAR datasheet.pdf