Taiyo Yuden UP050CH680J-NACZ
UP050CH680J-NACZ picture photo
Mfg. Part Number
UP050CH680J-NACZ
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 68PF 50V C0H AXIAL
Datasheet Download
UP050CH680J-NACZ.pdf
Availability of UP050CH680J-NACZ
QUANTITY
UP050CH680J-NACZ Order Process
Ship out your order
Specifications of UP050CH680J-NACZ
Internal Part NumberEIS-UP050CH680J-NACZ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
Series-
PackagingBulk
Capacitance68pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0H
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.087" Dia x 0.126" L (2.20mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)UP050CH680J-NACZ
Related LinksUP050CH6, UP050CH680J-NACZ Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
UP050CH680J-NACZ Details Description
Related parts for UP050CH680J-NACZ
CONV DC/DC 6.6W SNG 12V 3.3V SMD datasheet.pdf
CONN FFC CIC RCPT 12POS 2.54MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 25V SMD datasheet.pdf
MOSFET N-CH 20V 60A PPAK SO-8 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 43POS PIN datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M2.5 NYLON 57MM datasheet.pdf