Taiyo Yuden UP050CH821J-A-BZ
UP050CH821J-A-BZ picture photo
Mfg. Part Number
UP050CH821J-A-BZ
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 820PF 50V C0H AXIAL
Datasheet Download
UP050CH821J-A-BZ.pdf
Availability of UP050CH821J-A-BZ
QUANTITY
UP050CH821J-A-BZ Order Process
Ship out your order
Specifications of UP050CH821J-A-BZ
Internal Part NumberEIS-UP050CH821J-A-BZ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
Series-
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance820pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0H
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.087" Dia x 0.126" L (2.20mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)UP050CH821J-A-BZ
Related LinksUP050CH8, UP050CH821J-A-BZ Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
UP050CH821J-A-BZ Details Description
Related parts for UP050CH821J-A-BZ
IC CTLR HOT SWAP SEQ DUAL 14SOIC datasheet.pdf
CONTROL KNOB datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS W/SKT BOX datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 60POS HL LOW P datasheet.pdf
FFC 0.5 TYPE A 45 CKTS LGT 254 datasheet.pdf
FIXED IND 390UH 170MA 3.3 OHM datasheet.pdf
REED SENSORS datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 5.0X3.2MM 2.5V datasheet.pdf
CRYSTAL 40.000 MHZ 6PF SMT datasheet.pdf