Taiyo Yuden UP050RH3R3K-B-B
UP050RH3R3K-B-B picture photo
Mfg. Part Number
UP050RH3R3K-B-B
Brief Description
CAP CER 3.3PF 50V R2H AXIAL
Datasheet Download
UP050RH3R3K-B-B.pdf
Availability of UP050RH3R3K-B-B
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
UP050RH3R3K-B-B Order Process
Ship out your order
Specifications of UP050RH3R3K-B-B
Internal Part NumberEIS-UP050RH3R3K-B-B
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Series-
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance3.3pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientR2H
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.087" Dia x 0.126" L (2.20mm x 3.20mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)UP050RH3R3K-B-B
Related LinksUP050RH, UP050RH3R3K-B-B Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
UP050RH3R3K-B-B Details Description
Related parts for UP050RH3R3K-B-B
IC REG LDO 2.5V 0.2A 8VSSOP datasheet.pdf
CONN HEADER .100 SINGL R/A 30POS datasheet.pdf
IC CONVERTER DC-DC 10W 8-SMD datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 6.3V X7R 0508 datasheet.pdf
PHOTODIODE PIN 1.9MM DOME SMD datasheet.pdf
RES MO 1/2W 22 OHM 2% AXIAL datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBING datasheet.pdf
MOTOR SERVO AC INC OS 200W 100V datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 6" 1MM 34POS datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
RES ARRAY 7 RES 180 OHM 8SIP datasheet.pdf
CABLE ASSEM UFL-UFL 1000MM 0.81 datasheet.pdf