Taiyo Yuden UP050SL360J-NAC
UP050SL360J-NAC picture photo
Mfg. Part Number
UP050SL360J-NAC
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 36PF 50V SL AXIAL
Datasheet Download
UP050SL360J-NAC.pdf
Availability of UP050SL360J-NAC
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
UP050SL360J-NAC Order Process
Ship out your order
Specifications of UP050SL360J-NAC
Internal Part NumberEIS-UP050SL360J-NAC
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
Series-
PackagingBulk
Capacitance36pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientSL
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.087" Dia x 0.126" L (2.20mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)UP050SL360J-NAC
Related LinksUP050SL, UP050SL360J-NAC Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
UP050SL360J-NAC Details Description
Related parts for UP050SL360J-NAC
RES SMD 100K OHM 0.1% 0.4W 1206 datasheet.pdf
CBL RIBN 16COND 0.039 MULTI 300' datasheet.pdf
CONN PLUG 48POS STRGHT W/SKTS datasheet.pdf
CONN FORK BLOCK INSUL #10 100PC datasheet.pdf
RES 240 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IDC HEADER .100" 34POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
IC OSC VCXO 480MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X25MM L-TAB T766 datasheet.pdf
SENSOR HALL EFFECT datasheet.pdf
RES SMD 56.2K OHM 1% 1/4W 0603 datasheet.pdf