Taiyo Yuden UP050SL470J-A-B
UP050SL470J-A-B picture photo
Mfg. Part Number
UP050SL470J-A-B
Brief Description
CAP CER 47PF 50V SL AXIAL
Datasheet Download
UP050SL470J-A-B.pdf
Availability of UP050SL470J-A-B
QUANTITY
UP050SL470J-A-B Order Process
Ship out your order
Specifications of UP050SL470J-A-B
Internal Part NumberEIS-UP050SL470J-A-B
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Series-
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance47pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientSL
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.087" Dia x 0.126" L (2.20mm x 3.20mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)UP050SL470J-A-B
Related LinksUP050SL, UP050SL470J-A-B Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
UP050SL470J-A-B Details Description
Related parts for UP050SL470J-A-B
DIODE TUNING EPICAP 30V TO92-2 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 6A 125V datasheet.pdf
FAN AXIAL 40X28MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
FILTER 1-PHASE EMC 20A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
TVS DIODE SC88 datasheet.pdf
RES 29.1K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 66POS PIN datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 165VIN 36VOUT 50W datasheet.pdf
SW ROTARY 16POS .2" RA T/H WASH datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 22AWG BLUE 1000' datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 3.2X2.5MM 2.8V datasheet.pdf