Taiyo Yuden UP050UJ240J-A-B
UP050UJ240J-A-B picture photo
Mfg. Part Number
UP050UJ240J-A-B
Brief Description
CAP CER 24PF 50V U2J AXIAL
Datasheet Download
UP050UJ240J-A-B.pdf
Availability of UP050UJ240J-A-B
QUANTITY
UP050UJ240J-A-B Order Process
Ship out your order
Specifications of UP050UJ240J-A-B
Internal Part NumberEIS-UP050UJ240J-A-B
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Series-
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance24pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientU2J
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.087" Dia x 0.126" L (2.20mm x 3.20mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)UP050UJ240J-A-B
Related LinksUP050UJ, UP050UJ240J-A-B Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
UP050UJ240J-A-B Details Description
Related parts for UP050UJ240J-A-B
CONN MOD JACK 4P4C R/A UNSHLD datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR AD9753 datasheet.pdf
RES SMD 30K OHM 5% 3/4W 2010 datasheet.pdf
CAP CER 0.47UF 50V Z5U AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 4POS R/A T/H TIN datasheet.pdf
EVAL KIT FOR MAX19993 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 100W datasheet.pdf
FAN AXIAL 254X89MM 220/240VAC datasheet.pdf
DIODE ZENER 10V 300MW SOT23 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CAP FILM 15NF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 39POS PIN datasheet.pdf