Vishay/Vitramon VJ2225Y103JBCAT4X
VJ2225Y103JBCAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ2225Y103JBCAT4X
Brief Description
CAP CER 10000PF 200V X7R 2225
Datasheet Download
VJ2225Y103JBCAT4X.pdf
Availability of VJ2225Y103JBCAT4X
QUANTITY
VJ2225Y103JBCAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ2225Y103JBCAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ2225Y103JBCAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10000pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2225 (5763 Metric)
Size / Dimension0.226" L x 0.250" W (5.74mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ2225Y103JBCAT4X
Related LinksVJ2225Y1, VJ2225Y103JBCAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ2225Y103JBCAT4X Details Description
Related parts for VJ2225Y103JBCAT4X
CONN HSG PLUG 6POS CABLE PIN DIN datasheet.pdf
RES SMD 10 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 0.011 OHM 5% 2W 4527 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 400V 1.5A DO15 datasheet.pdf
CONN EDGE CARD DL 60POS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 50W datasheet.pdf
LED RED CLEAR 1208 SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 25V SMD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 19 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf