Taiyo Yuden UP050UJ300J-NAC
UP050UJ300J-NAC picture photo
Mfg. Part Number
UP050UJ300J-NAC
Brief Description
CAP CER 30PF 50V U2J AXIAL
Datasheet Download
UP050UJ300J-NAC.pdf
Availability of UP050UJ300J-NAC
QUANTITY
UP050UJ300J-NAC Order Process
Ship out your order
Specifications of UP050UJ300J-NAC
Internal Part NumberEIS-UP050UJ300J-NAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Series-
PackagingBulk
Capacitance30pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientU2J
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.087" Dia x 0.126" L (2.20mm x 3.20mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)UP050UJ300J-NAC
Related LinksUP050UJ, UP050UJ300J-NAC Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
UP050UJ300J-NAC Details Description
Related parts for UP050UJ300J-NAC
DEKAFIX 5 BLANK BLK 50/CD datasheet.pdf
CONN HEADER 5POS 3.96MM R/A GOLD datasheet.pdf
IC DUAL HOTSWAP PWR CONT 20TSSOP datasheet.pdf
IC DAC 8BIT QUAD NV 16-QSOP datasheet.pdf
SOFTWARE CW KEY ONLY PROFILE datasheet.pdf
TERM BLOCK 3CONT DIN 6MM BROWN datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5KV TRANS 4-LSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
CONN HEADER R/A GOLD 12POS datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf