CEL (California Eastern Laboratories) UPC8106TB-EV19
UPC8106TB-EV19 picture photo
Mfg. Part Number
UPC8106TB-EV19
Manufacturer
Product Category
RF Evaluation and Development Kits, Boards
Brief Description
EVAL BOARD FOR UPC8106 1.9GHZ
Datasheet Download
UPC8106TB-EV19.pdf
Availability of UPC8106TB-EV19
QUANTITY
UPC8106TB-EV19 Order Process
Ship out your order
Specifications of UPC8106TB-EV19
Internal Part NumberEIS-UPC8106TB-EV19
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
Standard Package1
Category RF/IF and RFID
FamilyRF Evaluation and Development Kits, Boards
Series-
TypeUpconverter
Frequency400MHz ~ 2GHz