CEL (California Eastern Laboratories) UPC8204TK-EV24
UPC8204TK-EV24 picture photo
Mfg. Part Number
UPC8204TK-EV24
Manufacturer
Product Category
RF Evaluation and Development Kits, Boards
Brief Description
EVAL BOARD UPC8204TK 2.4GHZ
Datasheet Download
UPC8204TK-EV24.pdf
Availability of UPC8204TK-EV24
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
UPC8204TK-EV24 Order Process
Ship out your order
Specifications of UPC8204TK-EV24
Internal Part NumberEIS-UPC8204TK-EV24
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
Standard Package1
Category RF/IF and RFID
FamilyRF Evaluation and Development Kits, Boards
Series-
TypeAmplifier
Frequency800MHz ~ 2.5GHz
For Use With/Related Products[email protected]
Supplied ContentsBoard
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)UPC8204TK-EV24
Related LinksUPC8204, UPC8204TK-EV24 Datasheet, CEL (California Eastern Laboratories) Distributor
UPC8204TK-EV24 Details Description
Related parts for UPC8204TK-EV24
IC XDCP SGL 64-TAP 2K 16-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 9.1M OHM 5% 1W 2512 datasheet.pdf
CAP CER 6.2PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf
CONN RCPT 22POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CAP FILM 1.8UF 3% 250VDC RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 7.2PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf
IC CODEC AFE AUDIO STER 64-CABGA datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
RES 51 OHM 50W 1% TO220 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 12 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 7.0X5.0MM 2.5V datasheet.pdf