Microchip Technology UPD1002T-AI/MQ
UPD1002T-AI/MQ picture photo
Mfg. Part Number
UPD1002T-AI/MQ
Manufacturer
Product Category
PMIC - Power Management - Specialized
Brief Description
IC USB PORT POWER CTRLR
Datasheet Download
UPD1002T-AI/MQ.pdf
Availability of UPD1002T-AI/MQ
QUANTITY
UPD1002T-AI/MQ Order Process
Ship out your order
Specifications of UPD1002T-AI/MQ
Internal Part NumberEIS-UPD1002T-AI/MQ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN PackagingLabel and Packing Changes 23/Sep/2015
Standard Package3,300
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyPMIC - Power Management - Specialized
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
ApplicationsUSB, Peripherals
Current - Supply-
Voltage - Supply-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case32-VFQFN Exposed Pad
Supplier Device Package32-SQFN (5x5)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)UPD1002T-AI/MQ
Related LinksUPD1002, UPD1002T-AI/MQ Datasheet, Microchip Technology Distributor
UPD1002T-AI/MQ Details Description
Related parts for UPD1002T-AI/MQ
IC REGULATOR LDO 2.5V 7A DDPAK-7 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
SENSOR 750PSIS 7/16 UNF 4-20MA datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 128POS JAMNUT SCKT datasheet.pdf
IC DGTL POT 256POS 10K DL 16WQFN datasheet.pdf
IC DGTL POT 256POS 50K 20QFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
RES 280 OHM 2W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 6 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
4700UF 40V 30X30MM 105C 5000H datasheet.pdf
AB 35C 35#16 PIN PLUG datasheet.pdf
Rail-to-Rail, Very Fast, 2.5 V to 5.5 V, Single-Supply LVDS Comparators IC datasheet.pdf