CEL (California Eastern Laboratories) UPD5702TU-EV24
UPD5702TU-EV24 picture photo
Mfg. Part Number
UPD5702TU-EV24
Manufacturer
Product Category
RF Evaluation and Development Kits, Boards
Brief Description
EVAL BOARD UPD5702TU 2.4GHZ
Datasheet Download
UPD5702TU-EV24.pdf
Availability of UPD5702TU-EV24
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
UPD5702TU-EV24 Order Process
Ship out your order
Specifications of UPD5702TU-EV24
Internal Part NumberEIS-UPD5702TU-EV24
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesDevelopment Tool Selector
Standard Package1
Category RF/IF and RFID
FamilyRF Evaluation and Development Kits, Boards
Series-
TypeMOSFET
Frequency-
For Use With/Related Products[email protected]
Supplied ContentsBoard
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)UPD5702TU-EV24
Related LinksUPD5702, UPD5702TU-EV24 Datasheet, CEL (California Eastern Laboratories) Distributor
UPD5702TU-EV24 Details Description
Related parts for UPD5702TU-EV24
IC MCU 16BIT 1KB FLASH 14DIP datasheet.pdf
LED AMBER DIFF 5MM OVAL T/H datasheet.pdf
FEED THROUGH TERM BLOCK 28-10AWG datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 49.9 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN RECEPT 80POS 1.27MM datasheet.pdf
508 TB RIS CLA 180 SOLID datasheet.pdf
16AWG 19/.0117 7C FOILBRAID 100' datasheet.pdf
CONT.HIGH CURRENT L.P. datasheet.pdf
CAP FILM 0.39UF 10% 310VAC AXIAL datasheet.pdf
2M B/S S/R DIR SZ14 NI datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf