Sensata Technologies/Airpax UPG40-1REC4-29654-1
UPG40-1REC4-29654-1 picture photo
Mfg. Part Number
UPG40-1REC4-29654-1
Datasheet Download
UPG40-1REC4-29654-1.pdf
Availability of UPG40-1REC4-29654-1
QUANTITY
UPG40-1REC4-29654-1 Order Process
Ship out your order
Specifications of UPG40-1REC4-29654-1
Internal Part NumberEIS-UPG40-1REC4-29654-1
Voltage Rating - DC-
Number of Poles-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)UPG40-1REC4-29654-1
Related LinksUPG40-1RE, UPG40-1REC4-29654-1 Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
UPG40-1REC4-29654-1 Details Description
Related parts for UPG40-1REC4-29654-1
SENSOR MAGNETIC SPDT NC/NO 5W datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 50 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 50VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
CBL RIBN 10COND 0.050 MULTI 100' datasheet.pdf
CAP ALUM 1800UF 20% 80V SNAP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
MOSFET N-CH 500V 8A TO-220 datasheet.pdf
CONN HEADER 1MM 44POS datasheet.pdf