Sensata Technologies/Airpax UPG6-21616-36
UPG6-21616-36 picture photo
Mfg. Part Number
UPG6-21616-36
Datasheet Download
UPG6-21616-36.pdf
Availability of UPG6-21616-36
QUANTITY
UPG6-21616-36 Order Process
Ship out your order
Specifications of UPG6-21616-36
Internal Part NumberEIS-UPG6-21616-36
Voltage Rating - DC-
Number of Poles1
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)UPG6-21616-36
Related LinksUPG6-2, UPG6-21616-36 Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
UPG6-21616-36 Details Description
Related parts for UPG6-21616-36
IC OPAMP GP 220KHZ RRO 8DIP datasheet.pdf
RES SMD 71.5OHM 0.05% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 36POS .100" DBL PCB datasheet.pdf
RES 29.4 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC HS HEX INVERTER 14-SOIC datasheet.pdf
ACCELEROMETER DGTL 3AXIS 14LGA datasheet.pdf
IC MICROPROC RESET MON SOT-23-3 datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 18AWG VIOLET 100' datasheet.pdf
SWITCH THUMBWHEEL datasheet.pdf
MOSFET 2N-CH 900V 30A SP1 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 8 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf