Sensata Technologies/Airpax UPGH66-27156-5
UPGH66-27156-5 picture photo
Mfg. Part Number
UPGH66-27156-5
Datasheet Download
UPGH66-27156-5.pdf
Availability of UPGH66-27156-5
QUANTITY
UPGH66-27156-5 Order Process
Ship out your order
Specifications of UPGH66-27156-5
Internal Part NumberEIS-UPGH66-27156-5
Voltage Rating - DC-
Number of Poles2
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)UPGH66-27156-5
Related LinksUPGH66-, UPGH66-27156-5 Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
UPGH66-27156-5 Details Description
Related parts for UPGH66-27156-5
MOSFET N-CH 200V 5.2A D2PAK datasheet.pdf
IC DAC 16BIT SRL INP 20-SOIC datasheet.pdf
RES CHAS MNT 220 OHM 5% 300W datasheet.pdf
CAP ALUM 4700UF 20% 100V SNAP datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 24V 480W datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 6.3V 20% 1507 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
CONN RCPT 13POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
Connector Socket 60 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .125" datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X35MM R-TAB datasheet.pdf
FAN AXIAL 172X51MM 12VDC WIRE datasheet.pdf