Microsemi Commercial Components UPS10100/TR13
UPS10100/TR13 picture photo
Mfg. Part Number
UPS10100/TR13
Manufacturer
Product Category
Diodes, Rectifiers - Single
Brief Description
DIODE SCHOTTKY 10A 100V PWRMITE
Datasheet Download
UPS10100/TR13.pdf
Availability of UPS10100/TR13
QUANTITY
UPS10100/TR13 Order Process
Ship out your order
Specifications of UPS10100/TR13
Internal Part NumberEIS-UPS10100/TR13
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes, Rectifiers - Single
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)UPS10100/TR13
Related LinksUPS101, UPS10100/TR13 Datasheet, Microsemi Commercial Components Distributor
UPS10100/TR13 Details Description
Related parts for UPS10100/TR13
TRIMMER 20K OHM 1W PC PIN datasheet.pdf
LCD MODULE 16X2 SLV SUPRTWST LED datasheet.pdf
CONDUCTOR PUNCH datasheet.pdf
CONN HEADER 64POS GOLD SMD datasheet.pdf
RES 825 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 121K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
6+ 6 DIL SMT PICK/PLACE HDR datasheet.pdf
CONN HEADER 12POS 3.81MM VERT OR datasheet.pdf