Susumu URG1608L-152-L-T05
URG1608L-152-L-T05 picture photo
Mfg. Part Number
URG1608L-152-L-T05
Brief Description
RES SMD 1.5KOHM 0.01% 1/16W 0603
Datasheet Download
URG1608L-152-L-T05.pdf
Availability of URG1608L-152-L-T05
QUANTITY
URG1608L-152-L-T05 Order Process
Ship out your order
Specifications of URG1608L-152-L-T05
Internal Part NumberEIS-URG1608L-152-L-T05
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.5k
Tolerance±0.01%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±2ppm/°C
Operating Temperature-20°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)URG1608L-152-L-T05
Related LinksURG1608L-, URG1608L-152-L-T05 Datasheet, Susumu Distributor
URG1608L-152-L-T05 Details Description
Related parts for URG1608L-152-L-T05
CARDEDGE 36POS DUAL .125 GREEN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC PROC AUDIO W/PB 48TSSOP datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 17-20 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
RES 0.22 OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
RES 107K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
CONN RCPT 32POS CABLE SKT datasheet.pdf