Susumu URG1608L-332-L-T05
URG1608L-332-L-T05 picture photo
Mfg. Part Number
URG1608L-332-L-T05
Brief Description
RES SMD 3.3KOHM 0.01% 1/16W 0603
Datasheet Download
URG1608L-332-L-T05.pdf
Availability of URG1608L-332-L-T05
QUANTITY
URG1608L-332-L-T05 Order Process
Ship out your order
Specifications of URG1608L-332-L-T05
Internal Part NumberEIS-URG1608L-332-L-T05
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesURG Thin Film Chip Resistor
Featured ProductURG Series
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.3k
Tolerance±0.01%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±2ppm/°C
Operating Temperature-20°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)URG1608L-332-L-T05
Related LinksURG1608L-, URG1608L-332-L-T05 Datasheet, Susumu Distributor
URG1608L-332-L-T05 Details Description
Related parts for URG1608L-332-L-T05
WIRE MARKER B/W .55-.98"20PC datasheet.pdf
EMULATOR CABLE datasheet.pdf
RES SMD 280K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 32KB FLASH 44VTLA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 100W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M4 NYLON 86MM datasheet.pdf
POT 10K OHM 1/20W CARBON LOG datasheet.pdf