Susumu URG1608L-682-L-T05
URG1608L-682-L-T05 picture photo
Mfg. Part Number
URG1608L-682-L-T05
Brief Description
RES SMD 6.8KOHM 0.01% 1/16W 0603
Datasheet Download
URG1608L-682-L-T05.pdf
Availability of URG1608L-682-L-T05
QUANTITY
URG1608L-682-L-T05 Order Process
Ship out your order
Specifications of URG1608L-682-L-T05
Internal Part NumberEIS-URG1608L-682-L-T05
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)6.8k
Tolerance±0.01%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±2ppm/°C
Operating Temperature-20°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)URG1608L-682-L-T05
Related LinksURG1608L-, URG1608L-682-L-T05 Datasheet, Susumu Distributor
URG1608L-682-L-T05 Details Description
Related parts for URG1608L-682-L-T05
RES SMD 11.8KOHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC DDR SDRAM 128M 7.5NS 66TSOP datasheet.pdf
RES 39K OHM 1/6W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 270K OHM 5% 1/4W 1210 datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
IGBT 400V ECH8 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
SENSOR CURRENT HALL 200A AC/DC datasheet.pdf
CAP CER 300PF 100V 10% BP 0805 datasheet.pdf
RES 48.7K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 0.22UF 20% 100V AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 51PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf