Susumu URG2012L-153-L-T05
URG2012L-153-L-T05 picture photo
Mfg. Part Number
URG2012L-153-L-T05
Brief Description
RES SMD 15K OHM 0.01% 1/10W 0805
Datasheet Download
URG2012L-153-L-T05.pdf
Availability of URG2012L-153-L-T05
QUANTITY
URG2012L-153-L-T05 Order Process
Ship out your order
Specifications of URG2012L-153-L-T05
Internal Part NumberEIS-URG2012L-153-L-T05
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesURG Thin Film Chip Resistor
Featured ProductURG Series
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)15k
Tolerance±0.01%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±2ppm/°C
Operating Temperature-20°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)URG2012L-153-L-T05
Related LinksURG2012L-, URG2012L-153-L-T05 Datasheet, Susumu Distributor
URG2012L-153-L-T05 Details Description
Related parts for URG2012L-153-L-T05
CAP ALUM 10UF 20% 350V RADIAL datasheet.pdf
RES 2.37M OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
KURLY-LOK BL/HOLE 3/8" 1 1/2"H datasheet.pdf
IC CTRLR BUCK 3PH AMD CPU 38-QFN datasheet.pdf
IC MPU MPC82XX 350MHZ 352TBGA datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWAY .100 34POS R/A datasheet.pdf
TVS DIODE 23.1VWM 37.5VC 1.5KE datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 500W datasheet.pdf