Susumu URG2012L-333-L-T05
URG2012L-333-L-T05 picture photo
Mfg. Part Number
URG2012L-333-L-T05
Brief Description
RES SMD 33K OHM 0.01% 1/10W 0805
Datasheet Download
URG2012L-333-L-T05.pdf
Availability of URG2012L-333-L-T05
QUANTITY
URG2012L-333-L-T05 Order Process
Ship out your order
Specifications of URG2012L-333-L-T05
Internal Part NumberEIS-URG2012L-333-L-T05
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)33k
Tolerance±0.01%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±2ppm/°C
Operating Temperature-20°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)URG2012L-333-L-T05
Related LinksURG2012L-, URG2012L-333-L-T05 Datasheet, Susumu Distributor
URG2012L-333-L-T05 Details Description
Related parts for URG2012L-333-L-T05
TERM BLOCK PCB 15POS 5.08MM BK datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 600V 5A WAFER datasheet.pdf
RES 680 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 470UH 800MA 850 MOHM datasheet.pdf
Crystal 14.7456MHz 30ppm 20pF 60 Ohm -10°C - 70°C Surface Mount HC49/US datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
Connector Receptacle USB - mini B 2.0 OTG 5 Position Surface Mount, Right Angle, Horizontal datasheet.pdf
RES SMD 499 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
TERM BLOCK HEADER datasheet.pdf
IC CLK BUFFER LVPECL 16TSSOP datasheet.pdf
CONN HDR 11POS 2.54MM datasheet.pdf