Susumu URG3216L-221-L-T05
URG3216L-221-L-T05 picture photo
Mfg. Part Number
URG3216L-221-L-T05
Brief Description
RES SMD 220 OHM 0.01% 1/4W 1206
Datasheet Download
URG3216L-221-L-T05.pdf
Availability of URG3216L-221-L-T05
QUANTITY
URG3216L-221-L-T05 Order Process
Ship out your order
Specifications of URG3216L-221-L-T05
Internal Part NumberEIS-URG3216L-221-L-T05
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesURG Thin Film Chip Resistor
Featured ProductURG Series
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)220
Tolerance±0.01%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±2ppm/°C
Operating Temperature-20°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)URG3216L-221-L-T05
Related LinksURG3216L-, URG3216L-221-L-T05 Datasheet, Susumu Distributor
URG3216L-221-L-T05 Details Description
Related parts for URG3216L-221-L-T05
CONN HEADER .100 DUAL R/A 2POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156 EYELET datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 32KB FLASH 64TQFP datasheet.pdf
AM60510-119SHTL ADJ BASE datasheet.pdf
RES 9.76K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 130K OHM 1/2W 2% AXIAL datasheet.pdf
IC COMPARATOR GP DUAL SOT23-8 datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 285MA 850 MOHM datasheet.pdf
SR BTS FT 250 22 ASY C datasheet.pdf
HDR 16POS 2 9MM R/A NO LATCH datasheet.pdf
HDM SAPR180F375FK datasheet.pdf
CONN HEADER 8POS 2.5MM STR TIN datasheet.pdf