Susumu URG3216L-331-L-T05
URG3216L-331-L-T05 picture photo
Mfg. Part Number
URG3216L-331-L-T05
Brief Description
RES SMD 330 OHM 0.01% 1/4W 1206
Datasheet Download
URG3216L-331-L-T05.pdf
Availability of URG3216L-331-L-T05
QUANTITY
URG3216L-331-L-T05 Order Process
Ship out your order
Specifications of URG3216L-331-L-T05
Internal Part NumberEIS-URG3216L-331-L-T05
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesURG Thin Film Chip Resistor
Featured ProductURG Series
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)330
Tolerance±0.01%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±2ppm/°C
Operating Temperature-20°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)URG3216L-331-L-T05
Related LinksURG3216L-, URG3216L-331-L-T05 Datasheet, Susumu Distributor
URG3216L-331-L-T05 Details Description
Related parts for URG3216L-331-L-T05
CONN HEADER 22POS .100 VERT TIN datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 16POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
CONN HEADER 90POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 20V 1A SOD323 datasheet.pdf
CONN RCPT 43POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN HSG INLINE MNT PLUG 7POS datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
508 TB RIS CLA 180 STACK datasheet.pdf
PIN,MNL,#12/14, LUBRICATED datasheet.pdf
RES SMD 0.39 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf