Susumu URG3216L-472-L-T05
URG3216L-472-L-T05 picture photo
Mfg. Part Number
URG3216L-472-L-T05
Brief Description
RES SMD 4.7K OHM 0.01% 1/4W 1206
Datasheet Download
URG3216L-472-L-T05.pdf
Availability of URG3216L-472-L-T05
QUANTITY
URG3216L-472-L-T05 Order Process
Ship out your order
Specifications of URG3216L-472-L-T05
Internal Part NumberEIS-URG3216L-472-L-T05
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesURG Thin Film Chip Resistor
Featured ProductURG Series
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.7k
Tolerance±0.01%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±2ppm/°C
Operating Temperature-20°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)URG3216L-472-L-T05
Related LinksURG3216L-, URG3216L-472-L-T05 Datasheet, Susumu Distributor
URG3216L-472-L-T05 Details Description
Related parts for URG3216L-472-L-T05
CAP CER 0.033UF 100V X7R 1210 datasheet.pdf
RES 2 OHM 2W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120PS .100 R/A PCB datasheet.pdf
IC PWR SOURCE SELECTOR 28-TQFN datasheet.pdf
TVS DIODE 30.8VWM 49.9VC DO201A datasheet.pdf
TVS DIODE 33VWM 53.3VC DO204AC datasheet.pdf
IC REG LDO 3.5V 0.15A SC70-5 datasheet.pdf
RES SMD 47.5K OHM 1% 0.15W 1505 datasheet.pdf
RES 5.62K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf