Susumu URG3216L-682-L-T05
URG3216L-682-L-T05 picture photo
Mfg. Part Number
URG3216L-682-L-T05
Brief Description
RES SMD 6.8K OHM 0.01% 1/4W 1206
Datasheet Download
URG3216L-682-L-T05.pdf
Availability of URG3216L-682-L-T05
QUANTITY
URG3216L-682-L-T05 Order Process
Ship out your order
Specifications of URG3216L-682-L-T05
Internal Part NumberEIS-URG3216L-682-L-T05
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)6.8k
Tolerance±0.01%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±2ppm/°C
Operating Temperature-20°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)URG3216L-682-L-T05
Related LinksURG3216L-, URG3216L-682-L-T05 Datasheet, Susumu Distributor
URG3216L-682-L-T05 Details Description
Related parts for URG3216L-682-L-T05
CONN RECPT 100POS .100 RT/A DUAL datasheet.pdf
CONN HEADER PH SIDE 8POS 2MM SMD datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 16KB OTP 40DIP datasheet.pdf
DUCT WIRE SLOT PVC LT GRY 6'/72" datasheet.pdf
STANDARD PROBE-IT RED datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 200MS SOT23-5 datasheet.pdf
IC FIFO DDR/SDR QUAD/DUAL 324BGA datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V 20A TO-220 datasheet.pdf
RES SMD 316K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN HEADER 1MM 11POS datasheet.pdf