Caddock Electronics Inc. USF340-200K-0.01%-5PPM
USF340-200K-0.01%-5PPM picture photo
Mfg. Part Number
USF340-200K-0.01%-5PPM
Brief Description
RES 200K OHM 1/3W 0.01% RADIAL
Datasheet Download
USF340-200K-0.01%-5PPM.pdf
Availability of USF340-200K-0.01%-5PPM
QUANTITY
USF340-200K-0.01%-5PPM Order Process
Ship out your order
Specifications of USF340-200K-0.01%-5PPM
Internal Part NumberEIS-USF340-200K-0.01%-5PPM
Standard Package50
PackagingBulk
Resistance (Ohms)200k
Tolerance±0.01%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionCeramic
Features-
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.750" L x 0.075" W (19.05mm x 1.91mm)
Height0.395" (10.04mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)USF340-200K-0.01%-5PPM
Related LinksUSF340-200K, USF340-200K-0.01%-5PPM Datasheet, Caddock Electronics Inc. Distributor
USF340-200K-0.01%-5PPM Details Description
Related parts for USF340-200K-0.01%-5PPM
SWITCH 6 POS DIP AUTODIP SEALED datasheet.pdf
IC SRAM 4MBIT 10NS 36SOJ datasheet.pdf
IC CTRLR GREENCHIP SYNC 14-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 100 OHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
SURGE PROTECTION DEVICE 120/240V datasheet.pdf
FIXED IND 68UH 660MA 730 MOHM datasheet.pdf
2.0 WTB HSG 4CKT datasheet.pdf
FIXED IND 220NH 1.04A 140 MOHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .125" datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
CAP CER 130PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf