Riedon USR2C-22KB8
USR2C-22KB8 picture photo
Mfg. Part Number
USR2C-22KB8
Brief Description
RES 22K OHM 6W 0.1% TO220
Datasheet Download
USR2C-22KB8.pdf
Availability of USR2C-22KB8
QUANTITY
USR2C-22KB8 Order Process
Ship out your order
Specifications of USR2C-22KB8
Internal Part NumberEIS-USR2C-22KB8
PackagingTube
Resistance (Ohms)22k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)6W
CompositionMetal Foil
Features-
Temperature Coefficient±3ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseTO-220-2
Supplier Device PackageTO-220
Size / Dimension0.400" L x 0.157" W (10.16mm x 4.00mm)
Height0.689" (17.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)USR2C-22KB8
Related LinksUSR2C, USR2C-22KB8 Datasheet, Riedon Distributor
USR2C-22KB8 Details Description
Related parts for USR2C-22KB8
JUMPER ZQV 4N/2 RED datasheet.pdf
FIXED IND 68UH 95MA 7 OHM SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC SUPERVISOR MPU SOT23-6 datasheet.pdf
IC BUS BUFF TRI-ST QD 14TSSOP datasheet.pdf
IC QUAD POWER DIST SWITCH 16SOIC datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 6POS WALL MT SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 132W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
FIXED IND 2.7NH 200MA 400 MOHM datasheet.pdf