Sumida Corporation UU9LFBHNP-B283
UU9LFBHNP-B283 picture photo
Mfg. Part Number
UU9LFBHNP-B283
Manufacturer
Product Category
Common Mode Chokes
Brief Description
CHOKE COMMON MODE 28MH PC MNT
Datasheet Download
UU9LFBHNP-B283.pdf
Availability of UU9LFBHNP-B283
QUANTITY
UU9LFBHNP-B283 Order Process
Ship out your order
Specifications of UU9LFBHNP-B283
Internal Part NumberEIS-UU9LFBHNP-B283
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Filters
FamilyCommon Mode Chokes
SeriesUU
PackagingBulk
Filter TypePower Line
Number of Lines2
Inductance56mH
Current130mA
DC Resistance (DCR)13 Ohm Max
Impedance-
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension0.650" L x 0.433" W (16.50mm x 11.00mm)
Height (Max)0.650" (16.50mm)
Package / CaseVertical, 4 PC Pin
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)UU9LFBHNP-B283
Related LinksUU9LFBH, UU9LFBHNP-B283 Datasheet, Sumida Corporation Distributor
UU9LFBHNP-B283 Details Description
Related parts for UU9LFBHNP-B283
RES ARRAY 4 RES 33 OHM 8SIP datasheet.pdf
TERMINAL BLK 5POS 5MM SIDE ENT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
RES 18.2 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 285MA 850 MOHM datasheet.pdf
IC FLASH 16MBIT 85MHZ 8SOIC datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
500 TB SOCKET OPEN RA datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 7.0X5.0MM 3.3V datasheet.pdf
CONN MOD JACK datasheet.pdf
55A CABLE/SINGLE WALL datasheet.pdf
Precision 5V micropower voltage reference IC datasheet.pdf