Littelfuse V10P320PL3A7
V10P320PL3A7 picture photo
Mfg. Part Number
V10P320PL3A7
Manufacturer
Product Category
TVS - Varistors, MOVs
Brief Description
VARISTOR
Datasheet Download
V10P320PL3A7.pdf
Availability of V10P320PL3A7
QUANTITY
V10P320PL3A7 Order Process
Ship out your order
Specifications of V10P320PL3A7
Internal Part NumberEIS-V10P320PL3A7
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package400
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Varistors, MOVs
SeriesLV UltraMOV™
PackagingTape & Box (TB)
Varistor Voltage (Min)42.3V
Varistor Voltage (Typ)47V
Varistor Voltage (Max)51.7V
Current - Surge2kA
Number of Circuits1
Maximum AC Volts30VAC
Maximum DC Volts38VDC
Energy26J
Package / CaseDisc 10mm
Mounting TypeThrough Hole
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)V10P320PL3A7
Related LinksV10P32, V10P320PL3A7 Datasheet, Littelfuse Distributor
V10P320PL3A7 Details Description
Related parts for V10P320PL3A7
Crystal 10.0000MHz 50ppm 16pF 50 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
MOSFET P-CH 20V 4.3A 8-SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 620NH 770MA 190 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 274 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
SENSOR SEALED GAUGE 0-3000 PSI datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
RES CHAS MNT 0.25 OHM 1% 20W datasheet.pdf
CAP FILM 10UF 10% 250VDC RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 8PF 440VAC NP0 RADIAL datasheet.pdf