Vishay Semiconductor/Diodes Division V10P45HM3/86A
V10P45HM3/86A picture photo
Mfg. Part Number
V10P45HM3/86A
Manufacturer
Product Category
Diodes, Rectifiers - Single
Brief Description
DIODE SCHOTTKY 45V 4.4A TO277A
Datasheet Download
V10P45HM3/86A.pdf
Availability of V10P45HM3/86A
QUANTITY
V10P45HM3/86A Order Process
Ship out your order
Specifications of V10P45HM3/86A
Internal Part NumberEIS-V10P45HM3/86A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,500
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes, Rectifiers - Single
SeriesAutomotive, AEC-Q101, eSMP®, TMBS®
PackagingTape & Reel (TR)
Diode TypeSchottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)45V
Current - Average Rectified (Io)4.4A (DC)
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If570mV @ 10A
SpeedFast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr)-
Current - Reverse Leakage @ Vr800µA @ 45V
Capacitance @ Vr, F-
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseTO-277, 3-PowerDFN
Supplier Device PackageTO-277A (SMPC)
Operating Temperature - Junction-40°C ~ 150°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)V10P45HM3/86A
Related LinksV10P45, V10P45HM3/86A Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
V10P45HM3/86A Details Description
Related parts for V10P45HM3/86A
OSC XO 4.000MHZ HCMOS TTL SMD datasheet.pdf
IC SWITCH BUS 4BIT TTL 14SOIC datasheet.pdf
CONN RECEPT 4POS MALE SOLDER PCB datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 60KB OTP 100TQFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC CLK MULT PLL HI DRV 16-TSSOP datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 11POS VERT 5MM datasheet.pdf
IC MCU 32BIT ROMLESS 208LQFP datasheet.pdf
RES 18.2 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf