Littelfuse V111DHB34
V111DHB34 picture photo
Mfg. Part Number
V111DHB34
Manufacturer
Product Category
TVS - Varistors, MOVs
Brief Description
VARISTOR 156V 40KA SQUARE 34MM
Datasheet Download
V111DHB34.pdf
Availability of V111DHB34
QUANTITY
V111DHB34 Order Process
Ship out your order
Specifications of V111DHB34
Internal Part NumberEIS-V111DHB34
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package30
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Varistors, MOVs
SeriesDHB34
PackagingBulk
Varistor Voltage (Min)156V
Varistor Voltage (Typ)173V
Varistor Voltage (Max)190V
Current - Surge40kA
Number of Circuits1
Maximum AC Volts110VAC
Maximum DC Volts148VDC
Energy220J
Package / CaseSquare 34mm, Tabs
Mounting TypeThrough Hole
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)V111DHB34
Related LinksV111, V111DHB34 Datasheet, Littelfuse Distributor
V111DHB34 Details Description
Related parts for V111DHB34
IC DUAL 2:4 DECODER/DEMUX 16SSOP datasheet.pdf
RES SMD 4.7K OHM 0.02% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 40V 2A SOD123W datasheet.pdf
CONV DC/DC 10W 9-36VIN 15VOUT datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 5POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 785MA 500 MOHM datasheet.pdf
Connector Receptacle 34 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .100" datasheet.pdf
350 TB SOCKET RA datasheet.pdf
OSC MEMS 7.3728MHZ CMOS SMD datasheet.pdf