Littelfuse V130LA10A
V130LA10A picture photo
Mfg. Part Number
V130LA10A
Manufacturer
Product Category
TVS - Varistors, MOVs
Brief Description
VARISTOR 184V 4.5KA DISC 14MM
Datasheet Download
V130LA10A.pdf
Availability of V130LA10A
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
V130LA10A Order Process
Ship out your order
Specifications of V130LA10A
Internal Part NumberEIS-V130LA10A
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package700
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Varistors, MOVs
SeriesLA
PackagingBulk
Varistor Voltage (Min)184.5V
Varistor Voltage (Typ)205V
Varistor Voltage (Max)225.5V
Current - Surge4.5kA
Number of Circuits1
Maximum AC Volts130VAC
Maximum DC Volts175VDC
Energy38J
Package / CaseDisc 14mm
Mounting TypeThrough Hole
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)V130LA10A
Related LinksV130, V130LA10A Datasheet, Littelfuse Distributor
V130LA10A Details Description
Related parts for V130LA10A
IC REG CTRLR PWM VM 16DIP datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 16V 20% 1411 datasheet.pdf
IC CNTRLR HOTSWAP NEGVOLT 10MSOP datasheet.pdf
RES SMD 143K OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
FIXED IND 56UH 2.6A 100 MOHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
CAP ALUM 82UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
RES 27.4K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 499K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CTV 55C 55#22D PIN RECP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 19POS PIN datasheet.pdf