Amphenol Aerospace Operations LJTPQ00RT-25-37S-014-LC
LJTPQ00RT-25-37S-014-LC picture photo
Mfg. Part Number
LJTPQ00RT-25-37S-014-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
LJT 37C 37#16 SKT RECP
Datasheet Download
LJTPQ00RT-25-37S-014-LC.pdf
Availability of LJTPQ00RT-25-37S-014-LC
QUANTITY
LJTPQ00RT-25-37S-014-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of LJTPQ00RT-25-37S-014-LC
Internal Part NumberEIS-LJTPQ00RT-25-37S-014-LC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LJTPQ00RT-25-37S-014-LC
LJTPQ00RT-25-37S-014-LC Details Description
Related parts for LJTPQ00RT-25-37S-014-LC
RES SMD 17.8 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
FUSE GLASS 5A 125VAC 2AG datasheet.pdf
INDUCTOR COMMON MODE 51.2UH SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
MOSFET RF N-CH 10W TO-270-2 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 4POS WALL MNT PINS datasheet.pdf
RES SMD 2.49K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
TRIMMER 20K OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
CAP CER 3900PF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf