Littelfuse V150ZA20PX10
V150ZA20PX10 picture photo
Mfg. Part Number
V150ZA20PX10
Manufacturer
Product Category
TVS - Varistors, MOVs
Brief Description
VARISTOR 135V 6.5KA DISC 20MM
Datasheet Download
V150ZA20PX10.pdf
Availability of V150ZA20PX10
QUANTITY
V150ZA20PX10 Order Process
Ship out your order
Specifications of V150ZA20PX10
Internal Part NumberEIS-V150ZA20PX10
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Varistors, MOVs
SeriesZA
PackagingBulk
Varistor Voltage (Min)135V
Varistor Voltage (Typ)150V
Varistor Voltage (Max)165V
Current - Surge6.5kA
Number of Circuits1
Maximum AC Volts95VAC
Maximum DC Volts127VDC
Energy45J
Package / CaseDisc 20mm
Mounting TypeThrough Hole
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)V150ZA20PX10
Related LinksV150ZA, V150ZA20PX10 Datasheet, Littelfuse Distributor
V150ZA20PX10 Details Description
Related parts for V150ZA20PX10
IDC CABLE - MSD14K/MC14F/MSD14K datasheet.pdf
CAP CER 0.56UF 100V X7R 1825 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 500KHZ RRO 8UMAX datasheet.pdf
CONN TERM BLK FEED THRU 12-26AWG datasheet.pdf
CAP ALUM 270UF 20% 80V RADIAL datasheet.pdf
SWITCH SNAP SPDT MINI 6A datasheet.pdf
FERRITE CORE datasheet.pdf
SYRINGE PLUNGER 30CC 500PC datasheet.pdf
IC IO-LINK TXRX BUCK/LDO 28QFN datasheet.pdf
RES SMD 7.5 OHM 5% 1/4W 0603 datasheet.pdf
RES 124K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf