Littelfuse V150ZS4P
V150ZS4P picture photo
Mfg. Part Number
V150ZS4P
Brief Description
VARISTOR 135V 2.5KA DISC 10MM
Datasheet Download
V150ZS4P.pdf
Availability of V150ZS4P
QUANTITY
V150ZS4P Order Process
Ship out your order
Specifications of V150ZS4P
Internal Part NumberEIS-V150ZS4P
FamilyTVS - Varistors, MOVs
SeriesZS
PackagingTape & Reel (TR)
Varistor Voltage (Min)135V
Varistor Voltage (Typ)150V
Varistor Voltage (Max)165V
Current - Surge2.5kA
Number of Circuits1
Maximum AC Volts95VAC
Maximum DC Volts127VDC
Energy15J
Package / CaseDisc 10mm
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)V150ZS4P
Related LinksV150, V150ZS4P Datasheet, Littelfuse Distributor
V150ZS4P Details Description
Related parts for V150ZS4P
CONN EDGECARD 72POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 16V X7R 0508 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 48POS STRGHT PIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
RES 1.65M OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 89.8 OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 0.4VA 20V datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.9V 1.5W DO204AL datasheet.pdf