Littelfuse V151HA32X2749
V151HA32X2749 picture photo
Mfg. Part Number
V151HA32X2749
Manufacturer
Product Category
TVS - Varistors, MOVs
Brief Description
VARISTOR 212V 25KA DISC 32MM
Datasheet Download
V151HA32X2749.pdf
Availability of V151HA32X2749
QUANTITY
V151HA32X2749 Order Process
Ship out your order
Specifications of V151HA32X2749
Internal Part NumberEIS-V151HA32X2749
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package30
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Varistors, MOVs
SeriesHA
PackagingBulk
Varistor Voltage (Min)216V
Varistor Voltage (Typ)240V
Varistor Voltage (Max)264V
Current - Surge25kA
Number of Circuits1
Maximum AC Volts150VAC
Maximum DC Volts200VDC
Energy220J
Package / CaseDisc 32mm, Formed Tabs
Mounting TypeScrew Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)V151HA32X2749
Related LinksV151HA, V151HA32X2749 Datasheet, Littelfuse Distributor
V151HA32X2749 Details Description
Related parts for V151HA32X2749
RES ARRAY 4 RES 15K OHM 8SIP datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 768B OTP 18SOIC datasheet.pdf
CABLE TIE STD GRAY 11.5" datasheet.pdf
RES SMD 100 OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN FFC RCPT 6POS 2.54MM datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 6A 125V datasheet.pdf