Honeywell Sensing and Productivity Solutions V15T16-C1Z200-01
V15T16-C1Z200-01 picture photo
Mfg. Part Number
V15T16-C1Z200-01
Manufacturer
Product Category
Snap Action, Limit Switches
Brief Description
BASIC SWITCH V BASICS V15
Datasheet Download
V15T16-C1Z200-01.pdf
Availability of V15T16-C1Z200-01
QUANTITY
V15T16-C1Z200-01 Order Process
Ship out your order
Specifications of V15T16-C1Z200-01
Internal Part NumberEIS-V15T16-C1Z200-01
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,200
Category Switches
FamilySnap Action, Limit Switches
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)V15T16-C1Z200-01
V15T16-C1Z200-01 Details Description
Related parts for V15T16-C1Z200-01
BATTERY PACK 12.0V 800AH NICAD datasheet.pdf
IC GATE XOR 4CH 2-INP 14-SOIC datasheet.pdf
WIRE SADDLE W/ARRWHD NAT FR .51" datasheet.pdf
SENSOR TRANS OPAQUE OPTOSCHMITT datasheet.pdf
SWITCH PLUNGER SPDT 5A SCREW datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 400W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
RES 6.57K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 499 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION 5A SPDT datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
CRYSTAL 24.000 MHZ SERIES SMT datasheet.pdf