Honeywell Sensing and Productivity Solutions V15T16-S1P400-801
V15T16-S1P400-801 picture photo
Mfg. Part Number
V15T16-S1P400-801
Manufacturer
Product Category
Snap Action, Limit Switches
Brief Description
BASIC SWITCH V BASICS V15
Datasheet Download
V15T16-S1P400-801.pdf
Availability of V15T16-S1P400-801
QUANTITY
V15T16-S1P400-801 Order Process
Ship out your order
Specifications of V15T16-S1P400-801
Internal Part NumberEIS-V15T16-S1P400-801
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Switches
FamilySnap Action, Limit Switches
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)V15T16-S1P400-801
V15T16-S1P400-801 Details Description
Related parts for V15T16-S1P400-801
CONN SPADE 16-22 AWG #6 RED PIDG datasheet.pdf
IC SYNTH PLL RF 550MHZ 16-TSSOP datasheet.pdf
IC VREF SERIES 5V 8DIP datasheet.pdf
CONN PLUG 37POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 61POS WALL MT W/SCKT datasheet.pdf
TERM BLOCK RCPT 35DEG 6POS 5MM datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 16POS VERT 5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 150W datasheet.pdf
SPECIAL RED MAT datasheet.pdf
BLOCK SPADE VERSAKRIMP (C-3105-0 datasheet.pdf
CAP ALUM 1UF 20% 200V RADIAL datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf