Littelfuse V18ZA3PX1347
V18ZA3PX1347 picture photo
Mfg. Part Number
V18ZA3PX1347
Manufacturer
Product Category
TVS - Varistors, MOVs
Brief Description
VARISTOR 14.4V 1KA DISC 14MM
Datasheet Download
V18ZA3PX1347.pdf
Availability of V18ZA3PX1347
QUANTITY
V18ZA3PX1347 Order Process
Ship out your order
Specifications of V18ZA3PX1347
Internal Part NumberEIS-V18ZA3PX1347
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package700
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Varistors, MOVs
SeriesZA
PackagingBulk
Varistor Voltage (Min)16.2V
Varistor Voltage (Typ)18V
Varistor Voltage (Max)19.8V
Current - Surge1kA
Number of Circuits1
Maximum AC Volts10VAC
Maximum DC Volts14VDC
Energy3.5J
Package / CaseDisc 14mm
Mounting TypeThrough Hole
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)V18ZA3PX1347
Related LinksV18ZA3, V18ZA3PX1347 Datasheet, Littelfuse Distributor
V18ZA3PX1347 Details Description
Related parts for V18ZA3PX1347
TRIAC SENS GATE 600V 1A DO214 datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 1.8V 35W datasheet.pdf
CAP CER 1800PF 50V NP0 2220 datasheet.pdf
RES SMD 96.5K OHM 0.1% 1/5W 0805 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 7.5A 115V datasheet.pdf
SLEEVE BRAIDED PET NF1/8 BK 200' datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK R/A datasheet.pdf
CAP MICA 1800PF 2% 500V RADIAL datasheet.pdf