TE Connectivity Potter & Brumfield Relays V23061A1003A502
V23061A1003A502 picture photo
Mfg. Part Number
V23061A1003A502
Manufacturer
Product Category
Power Relays, Over 2 Amps
Brief Description
V23061A1003A502=MINISTARKSTROM
Datasheet Download
V23061A1003A502.pdf
Availability of V23061A1003A502
QUANTITY
V23061A1003A502 Order Process
Ship out your order
Specifications of V23061A1003A502
Internal Part NumberEIS-V23061A1003A502
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package20
Category Relays
FamilyPower Relays, Over 2 Amps
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)V23061A1003A502
V23061A1003A502 Details Description
Related parts for V23061A1003A502
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC COMPANDOR 2CHAN GAIN 20-DIP datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 500MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
CONN HDR BRKWAY DL RA 80POS .100 datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 1UF 20% 200V RADIAL datasheet.pdf