TE Connectivity Potter & Brumfield Relays V23100V4324C010
V23100V4324C010 picture photo
Mfg. Part Number
V23100V4324C010
Brief Description
RELAY REED SPDT 250MA 24V
Datasheet Download
V23100V4324C010.pdf
Availability of V23100V4324C010
QUANTITY
V23100V4324C010 Order Process
Ship out your order
Specifications of V23100V4324C010
Internal Part NumberEIS-V23100V4324C010
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Coil TypeNon Latching
Coil Current12mA
Coil Voltage24VDC
Contact FormSPDT (1 Form C)
Contact Rating (Current)250mA
Switching Voltage175VDC - Max
Turn On Voltage (Max)16.8 VDC
Turn Off Voltage (Min)3.6 VDC
Operate Time1.1ms
Release Time1.6ms
FeaturesDiode
Contact MaterialRuthenium (Ru)
Coil Power288 mW
Coil Resistance2 kOhms
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)V23100V4324C010
V23100V4324C010 Details Description
Related parts for V23100V4324C010
RES SMD 8.25K OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
IC CPLD 512MC 12NS 208BQFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 100PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 79POS STRGHT PIN datasheet.pdf
CONV DC/DC 3.5W 18-36VIN 15VOUT datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 5A 120V datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION 16A SPDT datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole Solder datasheet.pdf