Littelfuse V271CA32
V271CA32 picture photo
Mfg. Part Number
V271CA32
Manufacturer
Product Category
TVS - Varistors, MOVs
Brief Description
VARISTOR 389V 20KA DISC 32MM
Datasheet Download
V271CA32.pdf
Availability of V271CA32
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
V271CA32 Order Process
Ship out your order
Specifications of V271CA32
Internal Part NumberEIS-V271CA32
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Varistors, MOVs
SeriesCA
PackagingBulk
Varistor Voltage (Min)387V
Varistor Voltage (Typ)430V
Varistor Voltage (Max)473V
Current - Surge20kA
Number of Circuits1
Maximum AC Volts275VAC
Maximum DC Volts369VDC
Energy360J
Package / CaseDisc 32mm
Mounting TypeSurface Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)V271CA32
Related LinksV271, V271CA32 Datasheet, Littelfuse Distributor
V271CA32 Details Description
Related parts for V271CA32
JUMPER-H1505TR/A3049W/H1505TR10" datasheet.pdf
BASE PWR DATA RACEWAY ADH 8' OWH datasheet.pdf
CONN RCPT 100POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
RES SMD 12.7KOHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 31POS SKT datasheet.pdf
DIPLEXER WLAN 2.4GHZ / 4.9GHZ datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 2SMD datasheet.pdf
CONN HDR 32POS 2MM VERT SMD GOLD datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 0.05A 24V datasheet.pdf
FIXED IND 150UH 89MA 6.3 OHM SMD datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X12MM XCUT datasheet.pdf
IC OPAMP 16V datasheet.pdf