Vicor Corporation V28A6V5T200BF
V28A6V5T200BF picture photo
Mfg. Part Number
V28A6V5T200BF
Brief Description
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 200W
Datasheet Download
V28A6V5T200BF.pdf
Availability of V28A6V5T200BF
QUANTITY
V28A6V5T200BF Order Process
Ship out your order
Specifications of V28A6V5T200BF
Internal Part NumberEIS-V28A6V5T200BF
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)9V
Voltage - Input (Max)36V
Voltage - Output 16.5V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)30.77A
Power (Watts) - Manufacture Series200W
Voltage - Isolation3kV (3000V)
Package / CaseFull Brick
Size / Dimension4.60" L x 2.20" W x 0.54" H (116.8mm x 55.9mm x 13.7mm)
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Efficiency78.8%
Power (Watts) - Max200W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)V28A6V5T200BF
Related LinksV28A6V, V28A6V5T200BF Datasheet, Vicor Corporation Distributor
V28A6V5T200BF Details Description
Related parts for V28A6V5T200BF
IDC CABLE - MCF26K/MC26G/MCF26K datasheet.pdf
CONN CARDEDGE 65POS .100CL GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100 EYELET datasheet.pdf
OSC XO 156.25MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
RES 1.21K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
IC FREQ SYNTHESIZER 28SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
RES 23.5K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 12VWM 24VC SOT23 datasheet.pdf
EVAL BOARD BD9G341EFJ-E2 datasheet.pdf
CAP FILM 33NF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf