Littelfuse V320LA10
V320LA10 picture photo
Mfg. Part Number
V320LA10
Manufacturer
Product Category
TVS - Varistors, MOVs
Brief Description
VARISTOR 462V 2.5KA DISC 10MM
Datasheet Download
V320LA10.pdf
Availability of V320LA10
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
V320LA10 Order Process
Ship out your order
Specifications of V320LA10
Internal Part NumberEIS-V320LA10
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Varistors, MOVs
SeriesLA
PackagingBulk
Varistor Voltage (Min)459V
Varistor Voltage (Typ)510V
Varistor Voltage (Max)561V
Current - Surge2.5kA
Number of Circuits1
Maximum AC Volts320VAC
Maximum DC Volts420VDC
Energy48J
Package / CaseDisc 10mm
Mounting TypeThrough Hole
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)V320LA10
Related LinksV320, V320LA10 Datasheet, Littelfuse Distributor
V320LA10 Details Description
Related parts for V320LA10
SWITCH MINI SPST HINGE LVR.187QC datasheet.pdf
CONN SPRING CONT 28 POS .276 SMD datasheet.pdf
CARDEDGE 100POS DL .100 GREEN datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS INLINE PIN datasheet.pdf
VARISTOR 90V 1.2KA DISC 7MM datasheet.pdf
RES 475 OHM 1.75W 1% AXIAL datasheet.pdf
LED RED CLEAR 2SMD datasheet.pdf
Connector Socket 5 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN HDR 3POS 2MM SMD R/A datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X10MM R-TAB T766 datasheet.pdf
33UF 50V 5X11MM 85C 3000H datasheet.pdf