Littelfuse V320LA10CP
V320LA10CP picture photo
Mfg. Part Number
V320LA10CP
Brief Description
VARISTOR 462V 3.5KA DISC 10MM
Datasheet Download
V320LA10CP.pdf
Availability of V320LA10CP
QUANTITY
V320LA10CP Order Process
Ship out your order
Specifications of V320LA10CP
Internal Part NumberEIS-V320LA10CP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package700
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Varistors, MOVs
SeriesC-III
PackagingBulk
Varistor Voltage (Min)462V
Varistor Voltage (Typ)510V
Varistor Voltage (Max)558V
Current - Surge3.5kA
Number of Circuits1
Maximum AC Volts320VAC
Maximum DC Volts-
Energy80J
Package / CaseDisc 10mm
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)V320LA10CP
Related LinksV320L, V320LA10CP Datasheet, Littelfuse Distributor
V320LA10CP Details Description
Related parts for V320LA10CP
RES SMD 150 OHM 5% 3W J LEAD datasheet.pdf
SWITCH SLIDE 4PDT 300MA 115V datasheet.pdf
IC BUFF DVR TRI-ST QD 14SOIC datasheet.pdf
FAN AXIAL 60X25MM 115VAC WIRE datasheet.pdf
FIXED IND 1.6UH 4A 11 MOHM SMD datasheet.pdf
C/A,62.5/125,DU,SC,MT/RJ,M12 datasheet.pdf
RES SMD 1.5M OHM 5% 1/2W 2010 datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 3A 240VAC 32VDC datasheet.pdf
AC FILTER T/H WIDE IMPEDANCE datasheet.pdf
FIXED IND 4.7NH 300MA 450 MOHM datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
100UF 25V 5X11 datasheet.pdf