Littelfuse V36ZA80PX1347
V36ZA80PX1347 picture photo
Mfg. Part Number
V36ZA80PX1347
Manufacturer
Product Category
TVS - Varistors, MOVs
Brief Description
VARISTOR 32V 2KA DISC 20MM
Datasheet Download
V36ZA80PX1347.pdf
Availability of V36ZA80PX1347
QUANTITY
V36ZA80PX1347 Order Process
Ship out your order
Specifications of V36ZA80PX1347
Internal Part NumberEIS-V36ZA80PX1347
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package400
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Varistors, MOVs
SeriesZA
PackagingBulk
Varistor Voltage (Min)32.4V
Varistor Voltage (Typ)36V
Varistor Voltage (Max)39.6V
Current - Surge2kA
Number of Circuits1
Maximum AC Volts23VAC
Maximum DC Volts28VDC
Energy160J
Package / CaseDisc 20mm
Mounting TypeThrough Hole
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)V36ZA80PX1347
Related LinksV36ZA8, V36ZA80PX1347 Datasheet, Littelfuse Distributor
V36ZA80PX1347 Details Description
Related parts for V36ZA80PX1347
Connector Receptacle 36 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
Crystal 24.5760MHz 30ppm 16pF 40 Ohm 0°C - 50°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
RES 9.76K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN SOCKET PGA 528POS GOLD datasheet.pdf
MPAC 5R ST PF HDR datasheet.pdf
CONN HEADER datasheet.pdf
IC PFC CTRLR CCM 10MSOP datasheet.pdf
DIODE ZENER 56V 500MW SOD80 datasheet.pdf
37P F R/A .370 4-40 1300PF datasheet.pdf