Littelfuse V385LA10P
V385LA10P picture photo
Mfg. Part Number
V385LA10P
Manufacturer
Product Category
TVS - Varistors, MOVs
Brief Description
VARISTOR 558V 2.5KA DISC 10MM
Datasheet Download
V385LA10P.pdf
Availability of V385LA10P
QUANTITY
V385LA10P Order Process
Ship out your order
Specifications of V385LA10P
Internal Part NumberEIS-V385LA10P
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Varistors, MOVs
SeriesLA
PackagingBulk
Varistor Voltage (Min)558V
Varistor Voltage (Typ)620V
Varistor Voltage (Max)682V
Current - Surge2.5kA
Number of Circuits1
Maximum AC Volts385VAC
Maximum DC Volts505VDC
Energy51J
Package / CaseDisc 10mm
Mounting TypeThrough Hole
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)V385LA10P
Related LinksV385, V385LA10P Datasheet, Littelfuse Distributor
V385LA10P Details Description
Related parts for V385LA10P
TRANS PNP 200V 0.5A E-LINE datasheet.pdf
HEADER OPEN .018"DIA .600 36POS datasheet.pdf
IC DAC 13BIT 5V SERIAL 8-DIP datasheet.pdf
CAP CER 1.5UF 10V X5R RADIAL datasheet.pdf
POT 50K OHM 1/2" SQ ST datasheet.pdf
IC OPAMP GP 4MHZ RRO 14SOIC datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 20% 50V AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 470UF 20% 10V AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 24V 3W DO216AA datasheet.pdf
DIP CABLE 20POS datasheet.pdf