Littelfuse V391DHB34
V391DHB34 picture photo
Mfg. Part Number
V391DHB34
Manufacturer
Product Category
TVS - Varistors, MOVs
Brief Description
VARISTOR 545V 40KA SQUARE 34MM
Datasheet Download
V391DHB34.pdf
Availability of V391DHB34
QUANTITY
V391DHB34 Order Process
Ship out your order
Specifications of V391DHB34
Internal Part NumberEIS-V391DHB34
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package30
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Varistors, MOVs
SeriesDHB34
PackagingBulk
Varistor Voltage (Min)545V
Varistor Voltage (Typ)604V
Varistor Voltage (Max)663V
Current - Surge40kA
Number of Circuits1
Maximum AC Volts385VAC
Maximum DC Volts510VDC
Energy550J
Package / CaseSquare 34mm, Tabs
Mounting TypeThrough Hole
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)V391DHB34
Related LinksV391, V391DHB34 Datasheet, Littelfuse Distributor
V391DHB34 Details Description
Related parts for V391DHB34
FAN AXIAL 40X20MM BALL 5VDC WIRE datasheet.pdf
CAP CER 8.2PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
MOSFET P-CH 30V 2.7A SOT23-3 datasheet.pdf
TRIMMER 100 OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
CABLE FLT FLX 1.18" 0.50MM 38POS datasheet.pdf
CONV DC/DC 50W 40-160VIN 05VOUT datasheet.pdf
RES SMD 1.2K OHM 1% 25W PFC10 datasheet.pdf
CONN EDGECARD .050" 45POS SMD datasheet.pdf
CONN ASSY SIDE ENTRY 6P SZB6 M25 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
750 TB SPRING PLUG WF datasheet.pdf
CONN PLUG 11POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf